Виховна година «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє»

Виховна година «Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє»


Тема. Чорнобиль: минуле, сучасне, майбутнє.
Мета:залучити учнів до вивчення минулого свого народу; прищеплювати любов до природи; виховувати гідну людину, яка відповідає за свої вчинки; дбати про майбутнє свого народу; використовувати твори  світової літератури.
Обладнання: ілюстрації на дану тему, свічка, дошка пам'яті загиблих, література.
Тип уроку: ток-шоу «Я так думаю».

                         Хід уроку
1.     Слово вчителя.
Я хочу представити гостей, які будуть присутні на виховній годині. Це                       Наказ, 4-й енергоблок, Вогонь, Герой-ліквідатор ЧАЕС.
А оскільки - це ток-шоу, то експертами будуть письменники світової літератури: Персі Біші Шеллі - англійський поет, Шандор Петефі -угорський   поет, Омар Хайям - східний поет, Редьярд Кіплінг - англійський письменник.
А виховну годину розпочнемо словами Генріха Гейне:
                                                   Нове покоління, що вироста,
                                                   Не піде стежками старими!
                                                   Я – з вільними духом новими людьми,
                                                   Усі мої помисли з ними.
                        4- й енергоблок
Уповільнювач – графіт, охолоджувач - вода,
Особливість в цьому складі є моя.
Я вибухнув, приніс нещастя, жах,
І заслужив бетонний саркофаг,
Клеймо четвертого навіки залишилось,
Випробовування в квітні проводилось,
Та час іде і ніде правди діти,
Ніхто мене не зможе зрозуміти.


Наказ
На четвертому енергоблоці усі метушились,
І вимкнути реактор усі уже згодились,
О 14-ій годині я з Міненерго поступив,
Та через цю вказівку реактор закипів.
Енергії і струму насосу не хватило,
Трагедія у спадок нащадкам залишилась.

Совість
В цей день я за ніщо не хвилювалась,
Відповідальності, гріха я не боялась,
Коли трагедія Чорнобильська настала,
Я у куток тихенько заховалась,
Та вже не можу я у тьмі сидіти,
Хочу в людей пробачення просити,
Щоб на трагічних помилках усі ми вчились
І більше вже таке не повторилось.

Вогонь
Я інколи тепло приношу людям,
А коли треба, то корисним буду.
У цю квітневу ніч я погуляв,
І синій, і червоний колір мав,
Пожежники ішли назустріч смерті,
Своє життя віддали іншим в жертву,
Енергоблок ще третій рятували,
Щоб полум'я моє так не гуляло,
А вибух ядерний мені допомагав,
У тридцяти я трьох людей життя забрав.
Герой
Я був в цей час, коли вогонь гасили,
Перед стихією не було сили,
Нам смерть у очі страшно зазирала,
А ми людей від неї рятували,
Відповідальність, поклик - все від серця,
Бо розуміли: людство в небезпеці.

2.Слово від експертів
Персі Біші Шеллі
-         Я хочу пригадати, якою гарною була природа і засуджую тих, хто її знівечив.
В бездонній, наче вічність, синяві
Ріка, і ліс, і ниви-все раділо.
В гаю вербове листя мерехтіло,
І в тишині ледь чутно шелестів
Листвяний килим вікових дубів.

Шандор Петефі
-         Я присвячую ці слова Герою-ліквідатору, який віддав своє життя.
Коли ти муж,- будь мужнім,
Вмій правду боронить,
Хоча б і довелося за неї кров пролить,
Зумій заради правди зламать життя своє.
Честь в боротьбі – найвище,
Що в тебе в світі є.



Редьярд Кіплінг
-         Свої слова я посилаю людям, які впали духом.
Умій примусить Серце, Нерви, М'язи,
Позбавлені снаги, тобі служить,
Коли душа згоряє все одразу, і тільки
Воля каже: «Треба жить».

Омар  Хайям
-         Наголошую на тому, що ми рано чи пізно будемо відповідати за свої вчинки. Тому життя потрібно прожити так, щоб добрими ділами скрасити своє ім'я.
Ні, не гнітять мене перестрахи й жалі,
Що вмерти мушу я, що строки в нас малі:
Того, що суджене, боятися не треба;
Боюсь неправедно прожити на землі.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Полліанна та її друзі. Художні засоби розкриття образу Полліанни

Популярність образу Полліанни серед дітей різних країн. Втілення сюжету роману у кіно та інших видів мистецтва. Том Сойєр і Полліанна

Ідея радості життя і відкриття світу у романі Е.Портер «Полліанна»